ZEBRA FC FIXTURE LIST 2010 - 2011

Date

Opponents

Venue ( Referee)

F - A

Scorers

Match Type

05 September

GENETICS (h)

Coldhams Common

11 - 4

Dan Depledge (5), Jon House (3), Eugene Kulesha, Jeff Almeida-King, Duncan Depledge.

L (D1)

12 September

CAMBRIDGE COSMOS THIRDS (h)

Bottisham Village College

2 - 2

John McDonald, Junior Conway.

L (D1)

19 September

THE DOBBLERS (a)

Barton

0 - 5

-

L (D1)

26 September

JAGEX (a)

Girton College
( Kevin Bell)

5 - 2

Jon House, John McDonald, Dan Depledge (2), Craig Bickley

L (CD)

03 October

Jagex (a)

Coldhams Common
( Joel Orme)

7 - 3

Cris Flack, Dan Depledge, Jon House (3), David Pollitt, Duncan Depledge.

Cup (CC,R1)

10 October

LONG ROAD RANGERS (a)

Girton College

4 - 4

David Pollitt, Eugene Kulesha, Duncan Depledge, Jon House.

L (D1)

17 October

The Wheatsheaf (a)

George Lamptons Playing Fields

7 - 1

To be confirmed

F

24 October

Jagex (a)

Coldhams Common
( Will Hudson)

4 - 2

David Pollitt (2), Cris Flack (2).

F

31 October

THE ROCK (a)

To be arranged

P - P

The Rock unable to field a team

L (CD)

07 November

Cambridge Cosmos Thirds (a)

Bottisham Village College

2 - 4

Adam Basham, Jon House.

Cup (D1C,R1)

13 November

Alex Crew 'very' Old Boys (a)

Coldhams Common

5 - 5

To be confirmed

F

14 November

GREEN MAN (h)

Downing College

14 - 2

John McDonald (2), Dan Depledge (7), Duncan Depledge, David Pollitt, Andy Proudfoot, Cris Flack, Will Chung-How.

L (CD)

21 November

SWAFFHAM UTD (h)

To be arranged

P - P

Swaffham United playing in Centenary Cup

L (D1)

21 November

THE ROCK (h)

Downing College
( Gavin Guy)

2 - 4

Jake Smith, own goal.

L (CD)

28 November

WELLCOME CRUKI (a)

Chesterton Sports Centre
( Abid Din)

P - P

Frozen Pitch

L (CD)

05 December

FOWLMERE BOSTOCKS (h)

Downing College

P - P

Frozen Pitch

L (D1)

12 December

Green Man (a)

Melbourn Sports Centre

P - P

Frozen Pitch

Cup (CC,R2)

19 December

No match arranged 

No match arranged

P - P

Frozen Pitch

F

2011

         

09 January

GENETICS (a)

Chesterton Sports Centre
( Henry Weir)

7 - 3

Dan Depledge (2), Cris Flack, Duncan Depledge, Andy Proudfoot, Eugene Kulesha, Jon House.

L (D1)

16 January

ABBEY UNITED SUNDAYS (a)

Coleridge Community College
( Al Sutton)

5 - 0

John McDonald, Dan Depledge, Eugene Kulesha, Jon House, Jeff Almeida-King.

L (CD)

23 January

CAMBRIDGE COSMOS THIRDS (a)

Comberton Village College
( Ali Cook)

3 - 3

David Pollitt, Cris Flack, own goal.

L (D1)

30 January

THE DOBBLERS (h)

Downing College
( Al Sutton)

5 - 3

Jon House (2), Dan Depledge (2), Will Chung-How.

L (D1)

06 February

Green Man (a)

Melbourn Sports Centre
( Phil Stanton)

8 - 1

Eugene Kulesha (3), John McDonald, Rory Litherland, Jon House, David Pollitt (2).

Cup (CC,R2)

13 February

SPARTAK 78 (a)

Carver Barracks
( to be confirmed)

3 - 1

Dan Depledge (2), Eugene Kulesha.

L (CD)

20 February

No match

No match

? - ?

-

-

27 February

HARSTON SUNDAYS (a)

Downing College
( Josh Iggleden)

6 - 1

Jon Park (3), Eugene Kulesha, Jon House (2).

L (CD)

06 March

SWAFFHAM UTD (a)

Swaffham Bulbeck

0 - 3

-

L (D1)

13 March

SWAFFHAM UTD (h)

Downing College

2 - 3

Dave Pollitt (pen), Jon House.

L (D1)

20 March

Long Road Rangers (n)

Downing College
( Phil Stanton)

1 - 4

Jon Park.

Cup (SF)

27 March

WELLCOME CRUKI (a)

Chesterton Sports Centre
( Paul Stokes)

1 - 3

to be confirmed

L (CD)

03 April

FOWLMERE BOSTOCKS (a)

Fowlmere (map)

3 - 2

to be confirmed

L (D1)

10 April

FOWLMERE BOSTOCKS (h)

Downing College
( to be confirmed)

P - P

Fowlmere in Division One Cup Final

-

17 April

FOWLMERE BOSTOCKS (h)

Girton College
( to be confirmed)

0 - 4

-

L (D1)

24 April
(Easter)

No match

No match

? - ?

-

No match

01 May

LONG ROAD RANGERS (h)

Girton College

3 - 6

-

L (D1)

08 May

To be arranged (a)

To be arranged

? - ?

-

F

15 May
(11.00 kick off)

Exiles 'very' Old Boys (a)

Coldhamms Common

? - ?

-

F

22 May

To be arranged (a)

To be arranged

? - ?

-

F

Opponent names in upper case denote LEAGUE matches = L (D1) against Division One teams, or L (CD) against Division Two teams.
Opponent names in italics denote friendly matches = F.
Opponent names in Bold denote cup matches
= Cup (CC= Challenge Cup) (D1C= Division One Cup).

denotes that a FA qualified referee was or is expected to be present.

We play 5 a side each Monday and Thursday at Kelsey Kerridge Sports Hall.


Contact Owen Tucker for further details about the Zebra football team.

zebra picture and link Go back to Zebra FC page.


This page was last updated on April 30, 2011